Canlı Hayvan Danışmanlığı

BUET Olarak, Edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri hayvancılık yapan veya yapmayı düşünen firma ve kurumlara danışmanlık hizmeti veriyoruz. Danışmanlık hizmeti verdiğimiz başlıklar şu şekildedir:

İşletme Yönetim Danışmanlığı

Yem rasyonu hazırlama, sürü yönetimi planlama, bakım ve besleme, doğum ve döl tutma, ayak hastalıkları, meme hastalıkları ve bir hayvancılık işletmesinde ihtiyaç duyacağınız tüm işletme konuları hakkında danışmanlık yapıyoruz. Karlı ve sürdürülebilir bir işletme için yanınızdayız.

İşletme Planlama ve Proje Hizmetleri

Yatırım yeri seçimi sürecinden başlayarak, işetme büyüklüğü, inşaat türü planlama, makine ekipman planlama, canlı hayvan seçimi ve bir işletmenin kuruluş aşamasında ihtiyaç duyduğu tüm süreci birlikte planlıyoruz. En doğru yatırımı en ekonomik şekilde gerçekleştirmenizi sağlıyoruz.

Hayvan Seçimi Danışmanlığı

İşletmenizin en karlı şekilde işletilebilmesi için, günün koşullarına uygun olarak en doğru ırkın seçilmesi ve bu belirlenen ırk hayvanlara yönelik Avrupa ve Amerika'dan doğrudan yerinden hiç bir aracı kullanmaksızın hayvan seçimi yapmanızı sağlıyoruz. Hayvan seçimlerini sizinle birlikte yapıyoruz.

Canlı Hayvan İthalatı

Hayvan tedariki sürecinde, işletmelerin ihtiyaç duyguğu damızlık ve besilik hayvanları, hiçbir aracı kullanmadan doğrudan Avrupa ve Amerikada ki işbirliği yaptığımız çiftliklerden seçtirerek ithal edilmesini sağlıyoruz. Yurt içi ve yurt dışı tecrübelerimizi, hayvan yetiştiricilerimizin refahı ve mutluluğu için kullanmak temel hedefimizdir.

İthalat Oluru ve Projelendirme

KKYDP, IPARD ve diğer hibe programlarına yönelik proje hazırlama ve proje uygulama süreci danışmanlığı ile canlı hayvan ithalatı sürecinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından ithalat olurunun çıkarılması için dosya takibi yapılmaktadır.